23 Ocak 2022, 21:48:45

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Tavuk çiftliklerindeki vahşet !

Başlatan Metin Uçar, 29 Şubat 2012, 01:56:13

« önceki - sonraki »
İngiltere'de, vejeteryanlık yanlısı Viva örgütünün bir tavuk çiftliğinde (fabrikasında) yaptığı gizli çekim, her yıl milyonlarca civcivin nasıl vahşice öldürüldüğünü ortaya koydu.

Daily Mail'in haberine göre, her gün yumurtadan çıkar çıkmaz taşıma bandına çıkarılan binlerce civciv cinsiyetlerine göre ayrılıyor ve bunların yarısı, yani erkek olanları ya canlı canlı doğrama makinelerine gönderilerek ya da gaz verilerek hemen telef ediliyor.

Dişi civcivler bu ilk adımdan canlı kurtuluyorlar ancak kafaları bir makineye yerleştirilerek otomatik olarak gagalarından yakalanıp hastalıklara karşı aşılanıyor.

Bazı çiftliklerde ise gagalarının ucu kızgın tel kullanılarak kesiliyor. Bunun, civcivlerin kalabalık kafeslerde birbirlerini yaralamalarını önlemek için yapıldığı söyleniyor.

Hayvanların serbest gezindiği sistemlerde bile civcivlerin gagalarının kesildiği belirtiliyor.

KAHVALTI SOFRASINA GELECEK TEK BİR YUMURTA İÇİN...

Çiftlikte hayvanlara yapılanlar yasadışı değil ancak Viva, yumurta üretilen tavuk çiftlikleri gerçeğini gözönüne sermeyi amaçlıyor.

Ağustos ayında iki ayrı çiftlikte yapılan çekimlerden birinde de civcivlerin gazla zehirlenip hayvan yemi olmak üzere paketlendiği görülüyor.

Diğer çiftlikte erkek civcivleri öldürme yöntemi ise, hayvanları canlı canlı doğrama makinesine atmak.

Viva'nın kampanya müdürü Justin Kerswell, "Bu, yumurta sanayinin sizin görmek istemediğiniz gizli vahşeti" dedi.

Kershwell, yumurta üretiminde erkek civcivlerin gereksiz görülmesi yüzünden, daha bir veya iki günlükken günde binlercesinin öldürüldüğünü söyledi.

Ölmekten kurtulan dişi civcivlerinse bitmek bilmez bir taşıma bandı eziyeti sürecine girdiklerini belirten Kershwell, "Bu tahayyül edilemez süreç sadece kahvaltı masanıza tek bir yumurta getirebilmek" için diye konuştu.

Civcivlerin canlı canlı kıyma makinesine gönderilme uygulamasının ABD gibi diğer bazı ülkelerde de yaygın olduğu belirtiliyor.
                                                                                                                                                                               Alıntıdır Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,726 
  • Genel
  • 4 Yanıt
Bu videoda canlı izleyebilirsiniz
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş

 Bu nasıl bir düzendir böyle ya şu hayvanların çektiği eziyetler içler acısı, para hırsının insanlara yaptıramıyacağı hiç bir şey yok.Yazık çok yazık... Mesajı Paylaş
77 Yalova

<a href="Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap src="Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap; /></a>

Bu da hayvanların sömürüldükten sonraki halleri. Bundan sonra ıskartaya ayırıyolar. Mesajı Paylaş
77 Yalova

Sercan kardeşim bende buna bir anlam veremiyorum Ülkemizdede köy yerlerinde kuzular oluyor ...aile kuzuyu hoplatıp ziplatıyor yanaklarını öpüyorlar Tüm ev halkı adeta evin bir bireyi gibi seviyor ama zamanı gelince keskin bir bıçak alıp hergün sevdikleri kuzuyu kulagından tutup kesmeye götürüyor
       bu mantıga bir sebep yaratırsanız...sizin vahşet dediginizi yapanların 1000 lerce sebebi olur....kapitalist bir düzende yaşıyoruz ...bu sistemin kökeni hakkında hiç bir şey bilmeseniz bile bir tek gerçegi unutmamanız gerekir..."bu düzen yok edip tükettikçe var olur"
        Bu arada benim köyüme gelip köy kahvesinden beni sorsanız ve kesmek için bir keçi alacagım Atila Diye biri varmış ondan alabilirmiyim diye sorsanız size "hiç zahmet etme " derler...çünkü ben kasaplık kurbanlık ve adaklık hiç bir hayvanı satmıyorum Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter