Reklamlar

Tavuk İlacları ( COXASON SB-6 Oral Çözelti Tozu )

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 22:56:26

« önceki - sonraki »
%60 Sülfaklozin
Veteriner Sistemik Antibakteriyel ve AntikoksidiyalKULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLARI
COXASON SB-6, etçi tavuklarda duyarlı bakteriler tarafından meydana getirilen enfeksiyonların ve Koksidiyozun tedavisinde kullanılır.

AMBALAJ
250 gr, 500 gr, 1 kg, 2.5 kg ve 5 kg. 

 

 

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ
COXASON SB-6'un etken maddesi olan sulfaklozin, sülfanomid türevi antibakteriyal ve antikoksidayal etkili sentetik bir maddedir. COXASON SB-6, etki tarzı yönünden diğer sülfanamitlere benzer. Protozoon ve bakteri metabolizmasında paraamino benzoikasit'in yerini alarak folik asit sentezini inhibe ederek etki eder. Antibakteriyal olarak etkisi bakteristatik, antikoksidiyal olarak etkisi de koksidiyosid'tir. Etki spektrumuna giren bakteriler: Gram pozitif aeroblar: Staph, aureus, Streptococcus sp., Actinomyces sp., Corynebacterium sp., Listeria monocytogenes, Erysipelothrix rhusiopathie. Gram negatif aeroblar: Actinobacillus sp., Bordetella sp., Enterobacteriaceae (E. coli, Klebsiella sp., Proteus sp., Salmonella sp., Yersinia sp.) Haemophilus sp., Pasteurella sp. Anaeroblar : Actinomyces sp., Bacteroides sp., Fusobacterium sp., bazı Clostridium sp., Chlamydia sp. Bazı Mycobacterium sp. ve bazı Nocardia sp. orta derecede duyarlıdır. Rickettsia sp., Leptospira sp., Pseudomanas aeruginosa, Mycoplasma sp. dirençli olarak kabul edilir. COXASON SB-6'ün etken maddesi olan sülfaklozin'in duyarlı olduğu protozoonlar şunlardır: Eimeria türleri, E. tenella, E. necatrix, E. acervullina, E. maxima, E. brunetti, E. meleagrimitis. içme suyu ile verildiğinde hızla emilerek ortalama 1-3 saat içinde kanda maximum düzeye ulaşır ve etkin yoğunluğunu 12 saat süreyle korur. Böbreklerden ve sınırlı ölçülerde safra ve dışkı yolu ile atılırlar.
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,196 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.