23 Temmuz 2019, 09:57:23

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiTavuklarımız için Kış hazırlıkları

Başlatan İLYAS ŞEN, 29 Eylül 2011, 11:59:13

« önceki - sonraki »

Arkadaşlar hastalıkların kontrol edilmesinin güçleştiği ve en önemlisi kanatlılarımızın vücut dirençlerinin düştüğü soğuk kış aylarına girerken ne gibi hazırlıklar yaptınız. Yada neler yepılması gerekiyor. Bilen arkadaşlar burada bildiklerini paylaşırsa bilmeyenler de tedbirlerini alsınlar.

Mesela ben neler yaptım kısaca ondan bahsedeyim.
1- Aylık yada iki ayda bir yaptığım canlı aşıyı ihmal etmeden 6 ayda bir yapılan ve hastalıklara karşı hayvanlarımızın bağışıklık sistemini daha güçlü kılan inaktive aşı uyguladım. Altlarının daha kuru ve temiz kalmasını sağlamak için özel gayret harcadım. Hayvan sayısının kümeslere göre daha az olmasını temin etmeye çalışıyorum. Çünkü dar mekanda haddinden fazla hayvan beslemek ölümlere davetiye çıkarmak gibi olur. Üşüdüklerinde çok fazla üst üste yığılır ve ölümler gelir.

2- kümesimde fazla hava akımı olmasını önledim. Açık pencerelerden bir kaçını kapattım.

3- Farklı kümeslerden hayvan alımında daha dikkatli olmaya başladım. Güvenilir olmayan kümeslerden hayvan almayı düşünsem de bu işi erteledim.

4- Hayvanlarıma verdiğim haftalık vitamin olayını haftada iki güne çıkardım.

5- Kısacası hayvan besliyorsanız tedbirli olmak zorundasınız. Yoksa sizi üzen sonuçlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Hepinize sağlıklı bir kış dönemi geçirmenizi temenni ederim.

Mesajı Paylaş


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap<br /><br />Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 2,585 
  • Tavuk
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter