Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Yumurta üretimi

Başlatan Ali Alsay, 07 Ocak 2015, 13:16:53

« önceki - sonraki »
BİRİ YUMURTACILARI DURDURSUN!
Yumurta Üreticileri Merkez Birliği, Türkiye'nin tavuk yumurtası üretiminin her geçen yıl arttığını 2014 yılı itibariyle de 18 milyar adetlik üretimle rekor kırıldığını söyledi.YUM-BİR Genel Başkanı, Türkiye'nin tavuk yumurtası üretiminin 2014 yılı itibariyle de 18 milyar üretimle rekor kırıldığını söyledi.
Üretim ve ihracatın artmasının ülke ekonomisi adına sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayan Genel Başkan, şunları açıkladı:
"2013 yılında 15 milyar olan yumurta üretimimizi 2014 yılının bitimine birkaç gün kala 18 milyara yükselterek bir rekora imza attık. Üretimimizi yüzde 20 artırmış olduk.
En fazla ihracatın Irak'a yapıldığı belirtilerek Irak'ın yumurta ihtiyacının yüzde 90'ını Türkiye'nin karşıladığını ifade etti.
YUM-BİR Genel Başkanı 2015 yılından itibaren Rusya'ya yumurta ihracatına başlayacaklarını belirtti.
Kaynak:http://www.haber.kanatliforum.com/?p=772 Mesajı Paylaş


*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com
  • Gösterim 2,219 
  • Kümes Hayvanları Genel
  • 3 Yanıtlar
Ne guzel ne guzel dıs pazarı buyuk fırmalar ıc pazarıda bız garıban cıftcıler alırız... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Memlekette üretim bol olsun ihracat artsın iidir. Mesajı Paylaş

Daha da iyi durumlara gelir inşallah. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.