Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Zibrit Özellikleri

Başlatan Çelebi Gönlügeniş, 16 Ağustos 2011, 12:19:13

« önceki - sonraki »Mesajı Paylaş


  • Gösterim 10,872 
  • Zibrit
  • 3 YanıtlarZİBRİT TAVUĞU
ANAVATANI:İngiltere.
TARİHÇE:İlk Zibrit 1810'larda Sir John Seabright tarafından getiştirilmiştir.Fakat ırkın tam olarak oluşması biraz zaman almıştır ve ilk zibrit klübü 1815 te kurulmuştur.1874 yılında Amerikan standartları tarafından ayrı bir cins olarak kabul edilmiştir.
ALT TÜRLER:
-Altın Zibrit.
-Gümüş Zibrit.
ÖZELLİKLER:Erkek 750-850 gr , dişi 600-650 gr civarındadır. Tamamen süs için üretilen bir ırktır.Gövdedeki desenler görülmeye değerdir.
KAFES ORTAMI:Tel tabanlı 1m2 kafes yada 2m2 toprak tabanlı kafes.
BESLENME:Civciv ve yarka iken etlik piliç yemi daha sonra yumurta yemi ve taneli yemler (darı,buğday.yulaf gibi).Yeşillik unutulmamalı ve banyo için kum kabı konulmalıdır.
ÜREME YAŞI:4 ay.
ÜREME ZAMANI:Uygun ısı ve ışıkta tüm yıl boyu.
YILLIK YUMURTA SAYISI: 60-100 adet.
KULUÇKA SÜRESİ: 19-20 gün
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

kümesimde olmasını istediğim cinsler arasında tüyleri çok güzel desen desen.. Mesajı Paylaş

Gurk eğilimi nasıl acaba ? Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.